Jak dojechać z lotniska Beauvais do Paryża

Paryż jest niewątpliwie jedną z najpiękniejszych stolic Europy. To miasto często odwiedzane przez zakochanych i prawdziwych koneserów. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie, ponieważ stolica Francji ma wiele obliczy:

 • Paryż luksusowych dzielnic,
 • Paryż artystów i cyganerii,
 • Paryż wielkich bulwarów,
 • Paryż uniwersytecki,
 • Paryż Hugo i Balzaka,
 • Paryż Renoira i Picassa,
 • Paryż kabaretów,
 • kin i nocnych lokali.

Istnieją trzy lotniska dzięki którym można najszybciej dotrzeć do Paryża i jednym z nich jest lotnisko Beauvais. Lotnisko Paryż Beauvais jest jednym z portów regionalnych w okolicy Paryża, położone jest opodal miejscowości Tille, około 3,5 km od Beauvais i 91 km na północ od Paryża. Port ten jest nastawiony głównie na obsługę tanich linii lotniczych i czarterów. Ryanair, Wizzair, Blue Island i Blue Air. Dzięki czemu lotnisko jest doskonałą alternatywą dla portów lotniczych Paryż-Charles de Gaulle– oraz Paryż – Orly. Podróżując po europejskich stolicach takich jak Barcelona, Budapeszt, Dublin, Rzym czy Sztokholm
do lub z Beauvais można dostać się bezpośrednio.

Wybór tego lotniska jako miejsce lądowania jest doskonałą propozycja dla tych, którzy szukają tanich lotów do Paryża, a także cenią sobie perspektywę poznawania również innych, mniejszych miasteczek, w tym wypadku będzie to piękne miasteczko Beauvais.

Lotnisko oznaczone kodem IATA: BVA posiada dwa terminale, gdzie dla podróżnych dostępnych jest kilka restauracji, barów i sklepów. W jego otoczeniu znajdują się dwa parkingi na około br1 600 samochodów.

 • Na terminalu 1 obsługiwane są linie: Air Moldova, Blue Air, Ryanair i Wizzair.
 • Na terminalu 2 obsługiwane są linie: Wizzair i Ryanair.

Połączenia z Polski z tym lotniskiem oferuje linia Wizz Air z lotnisk: Gdańsk (GDN), Katowice (KTW), Poznań (POZ) i Warszawa-Chopin (WAW), natomiast Ryanair z lotnisk: Warszawa Modlin (WMI), Kraków (KRK) oraz Wrocław (WRO).

Godziny otwarcia: Od 2007 roku ze względu na lokalną społeczność praca portu została ograniczona do godzin pomiędzy 6:30 a 23:30, w tym czasie zamknięte są również budynki terminali pasażerskich. W obecnej chwili lotnisko Paryż Beauvais jest nowoczesnym i dobrze wyposażonym portem.

Port lotniczy Paryż Beauvais – Tillé potocznie nazywane również lotniskiem Paryż-Beauvais jest jednym z najmniejszych portów lotniczych w regionie Paryża. Rocznie obsługuje około 2 milionów pasażerów.

Najważniejsze dane lotniska Paryż Beauvais:

 • pełna nazwa po angielsku: Beauvais–Tillé Airport
 • pełna nazwa po francusku: Aéroport de Beauvais-Tillé (Aéroport de Beauvais)
 • kod IATA – BVA
 • adres: Route de l’aéroport, 60000 Tillé, Francja
 • Ilość terminali: 2
 • godziny otwarcia: 6:30 – 23:30

Jak dojechać z lotniska Paryż Beauvais do centrum Paryża?

Pomimo tak dużej odległości, pasażerowie bez problemu dostają się do centrum Paryża jednym z dostępnych środków komunikacji. Między lotniskiem, a Paryżem kursują bezpośrednie autobusy, taksówki, a także pociągi, które wyruszają ze stacji kolejowej miasteczka Beauvais. Ceny połączeń na autobusy i pociągi są dość porównywalne, dlatego podejmując decyzję, weźcie pod uwagę to, do którego dokładnie miejsca w Paryżu chcecie dojechać oraz fakt, że na trasie dość często pojawiają się korki. Poniżej znajdziecie zestawienie wszystkich dostępnych opcji transferu z lotniska Beauvais do centrum Paryża.

Z lotniska Beauvais do centrum Paryża możemy dostać się na kilka sposobów:

I. Dojazd z lotniska Beauvais autobusem

Lotnisko połączone jest z Paryżem połączeniem autobusowym, które jest ściśle skorelowane z przylotami i odlotami samolotów. Ich postój znajduje się przed terminalem. Koszt przejazdu w jedną stronę to 15,9 EUR (zakup on-line) lub 17 EUR u kierowcy lub w kasie na zewnątrz terminali. Czas podróży to około 75 minut. Autobus odjeżdża spod terminala do dworca Paris Porte Maillot. Przystanek końcowy to stacja Paris Porte Maillot, skąd możesz łatwo przemieścić się dalej. Odjazdy z lotniska odbywają się około 20 minut po przylocie samolotu, odjazdy z dworca Porte Maillot są na 3 godziny i 15 minut przed planowanym odlotem samolotu (są ściśle skorelowane z rozkładem lotów). Nie ma biletów zniżkowych, bilet powrotny kosztuje równowartość dwóch biletów jednoprzejazdowych.

Jeżeli planujecie kupić biletu na miejscu, warto pamiętać, aby przybyć na miejscu odjazdu nieco wcześniej, by móc spokojnie zająć miejsce w nieraz bardzo długiej kolejce i zakupić bilet oraz zająć miejsce w autobusie. Szczególnie ważne jeśli nasz lot odbywa się w bardzo wczesnych godzinach. Autobus do pokonania ma długą drogę, więc warto zabezpieczyć się czasowo w razie zmiany warunków pogodowych i drogowych.

W Paryżu przystanek Paris Porte Maillot znajduje się na dużym parkingu – Parking Pershing(Pershing Bus Station).

Ceny biletów autobusowych:

 • bilet normalny (dorośli i dzieci od 12. roku życia) – zakup on-line – 15,90€;
 • bilet normalny – zakup na miejscu – 17,00€;
 • bilet ulgowy dla dzieci (4-11 lat) – 9,90€ – cena dotyczy zakupu on-line (UWAGA: bilet dla dzieci (4-11 lat) kupowany na miejscu traktowany jest jak bilet bez taryfy ulgowej i kosztuje 17,00€);
 • dzieci poniżej 4. roku życia – bezpłatnie;
 • bilet normalny w dwie strony (zakup on-line)- 29,00€;
 • bilet normalny w dwie strony (zakup na miejscu)- 34,00€.

Aby sprawdzić godziny odjazdów na stronie internetowej system wymaga od nas podania celu podróży oraz daty, dostosowując tym samym za nas odpowiedni kurs autobusu. Przykładowo, jeśli nasz lot ma odbyć się na lotnisko w Warszawie, o 9:00, strona podpowiada, aby wybrać autobus ruszający z Paryża o 6:00.

Więcej informacji na stronie lotniska .

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Autobus przewozi tylko pasażerów z lotniska. Tylko osoby posiadające bilety lotnicze na wskazany lot, mogą skorzystać z autobusów.

Jeszcze jeden sposób: możesz dojechać najpierw do miasta Beauvais. Cena biletu wynosi 4 euro (bilet ważny jest przez 48 godzin). W mieście znajdują się hotele, sklepy i dworzec kolejowy, z którego dostaniesz się do Paryża lub innych francuskich miast.

II. Transfer z lotniska Beauvais pociągiem

Lotnisko nie ma stacji kolejowej na swoim terenie, zatem najpierw należy dojechać taksówką do dworca kolejowego Beauvais (koszt około 10-15 €), skąd można wziąć pociąg TER SNCF na dworzec Paris Nord. Rozkład jazy pociągów znajduje się na : www.ter-sncf.com/picardie a czas przejazdu to około 1,5 godziny. Z lotniska do centrum Paryża możemy dojechać także pociągiem. Najpierw korzystając z lotniskowego autobusu wahadłowego dostaniemy się na stację kolejową Beauvais. Koszt to 4 EUR. Ze stacji na dworzec Paris Nord dojedziemy pociągiem TER (express regional train). Czas przejazdu to ok. 1h 15min. Bilet na pociąg to koszt 14,50 EUR. Z lotniska na stację kolejową możemy dostać się także autobusem miejskim nr 12. Cena biletu w jedną stronę to 1 EUR, jednak częstotliwość kursowania jest bardzo mała. Autobus kursuje dosyć rzadko, w odstępach od 40 do nawet 90 minut. Przejazdy rozpoczynają się od ok 7:30 do 19:00.

Razem autobus + pociąg = 1,00€ + 14,50€ = 15,50€

Więcej informacji, ceny i godziny znajdziecie na na stronie przewoźnika.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Uwaga: pociąg przejeżdża przez pobliską miejscowość Beauvais, a nie przez same lotnisko!

III. Transport z lotniska Beauvais taksówką

Najdroższą opcją dotarcia do centrum Paryża jest skorzystanie z usług taksówek. Podróż do centrum Paryża taksówką kosztuje 140-180 euro za dnia, 180 euro w nocy. Jazda zajmuje około 1 godz 50 min. Przed podróżą radzimy upewnić się jaką sumę będziemy musieli zapłacić za przejazd pod określony adres.

Duża odległość od miasta sprawia, że podróż z lotniska taksówką jest dość kosztowna. Dlatego istnieje jeszcze jedna możliwość transportu, naszym zdaniem najlepsza. Chodzi o transport busem.

IV. Dojazd z lotniska Beauvais busem

Jest to najwygodniejszy i najkorzystniejszy sposób na przejazd z Beauvais do centrum Paryża. Nasze zalety to:

 • Komfortowe auta i miła obsługa
 • Szybko, na czas i bezpiecznie na miejsce
 • Możliwe usługi dodatkowe – transport po kraju, przejażdżki nocne, zwiedzanie
 • Wieloletnie doświadczenie w branży przewozu ludzi
 • Każdy pasażer jest ubezpieczony

Gwarantujemy komfort, bezpieczeństwo i punktualność, za które odpowiadają nasi kierowcy z wieloletnim doświadczeniem w zakresie transportu publicznego. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży przewozu ludzi. Dzięki temu możemy zapewnić usługi na najwyższym poziomie.

Transport naszym busem możesz łatwo zarezerwować na naszej stronie lub korzystając z poniższych danych kontaktowych:

tel. +33 760 7999 24
tel. +48 889 995 121
pn-pt 9:00-20:00, sob 9:00-17:00, ndz 17:00-21:00.
info@transbusparis.com

Zadzwoń lub napisz do nas i pomożemy zorganizować cały transport. Z nami dojedziesz bezpiecznie, na miejsce, na czas, w miłym towarzystwie 🙂