Co warto zwiedzić w Paryżu?

Każdy przynajmniej raz w życiu powinien udać się do stolicy Francji. Dzięki tanim biletom lotniczym do Paryża, w przystępnej cenie można udać się na wycieczkę do tego romantycznego miasta. Sprawdź promocje na loty i zarezerwuj swój bilet już dziś.

Jako że jedno z imion Paryża nazywa to miasto światowym centrum sztuki, warto przeznaczyć sporą część czasu na zwiedzanie muzeów, pełnych przebogatych zbiorów sztuki. Malarze, rzeźbiarze, muzycy, literaci, performerzy — każdy znalazł w tym mieście przestrzeń na zaprezentowanie swojej różnorodności. Najbardziej znanym muzeum w Paryżu jest Luwr. Jest to nie tylko siedziba arcydzieł wszech czasów, ale i największe muzeum na świecie. W swoich zbiorach znajduje ponad 35 tysięcy eksponatów, w tym znane wszystkim dzieła takie jak Mona Lisa, Wenus z Milo, Kodeks Hammurabiego, galeria egipska itd. Aktualnie miasto nadal jest przyjazne kulturze i artystom. Na wzgórzu Montmartre, będącym swojego czasu ulubioną siedzibą cyganerii, można podziwiać współczesną sztukę, kreowaną na żywo przez ulicznych malarzy.

Przez 50 lat, do 1930 roku, wieża Eiffla była uznana za najwyższą na świecie konstrukcję architektoniczną. Do dziś pozostaje najbardziej charakterystyczną budowlą Paryża, a nawet służy miastu za jego ikonę, która jest rozpoznawalna na całym świecie.”Żelazna dama” znajduje się nad Sekwaną, w zachodniej części miasta.

W dzielnicy łacińskiej znajduje się jeden z najstarszych uniwersytetów świata – Sorbona.
W XIII wieku uczelnia mogła pochwalić się liczbą do 20 tysięcy studentów.

Kabaret Moulin Rouge (Czerwony Młyn) słynie z wydania na świat tańca kankan. Niegdyś odważny i wyzywający performance wywoływał fale krytyki, dziś jednak jest jedną z głównych atrakcji Paryża. Od 1889, kiedy formacja rozpoczęła swoją działalność, zajął on miejsce po starym młynie, na którego dachu do dziś znajduje się jego znak rozpoznawczy w postaci czerwonego wiatraka. Niegdyś na deskach kabaretu można było spotkać takie osobowości jak Frank Sinatra czy Ella Fitzgerald.

W zależności od wyboru linii lotniczych, samoloty lądują na lotnisku Charles de Gaulle, Orly lub Beuvais, które znajdują się w różnej odległości od centrum miasta. Niezależnie od tego, gdzie wylądujesz, TransBusParis.com oferuje dla Ciebie transport z każdego z nich. Zapewnimy Ci dojazd do centrum Paryża lub pod wybrany adres.

CZYTAJ TAKŻE: