Mini przewodnik po Paryżu

Zwiedzanie Paryża warto rozpocząć od Łuku Triumfalnego, który znajduje się na samym początku Pól Elizejskich. Po drugiej stronie, na linii prostej znajduje się Luwr.

Arc de triomphe jest symbolem triumfu Francuzów oraz miejscem pamięci dla tych, którzy polegli w walce za kraj. Jest to również świetny punkt widokowy, z którego można wypatrzeć kolejne punkty do zwiedzenia na mapie.

Paryżanie nie przepadają za mieszaniem się stylów… Tradycyjna architektura nie lubi nowoczesności, dlatego wszystkie wieżowce i drapacze chmur znajdują się poza centrum Paryża, dzięki czemu możemy się cieszyć niezmiennym od wieków klimatem starego miasta. Początkowo także sama wieża Eiffla, piramida wejściowa Luwru czy centrum Pompidou, w którym znajduje się galeria sztuki współczesnej oraz biblioteka główna, spotkały się z niechęcią i pogardą mieszkańców.

Po wieży Eiffla, Luwrze i wzgórzu Montmarte, o których wspomnieliśmy TUTAJ, kolejnym punktem koniecznym do zobaczenia jest Katedra Notre Dame, która jest najczęściej odwiedzanym zabytkiem we Francji. Gotycką świątynie charakteryzują dwie masywne wieże oraz koronkowe rozety. W środku znajdziemy misterne witraże, prawie 30 kapliczek oraz portale zdobione malowidłami scen biblijnych, powstałe dla niepiśmiennego ludu.

Zdecydowanie najlepszą rozrywką dla najmłodszych podróżników będzie wizyta w Disneylandzie. 900 hektarowy park rozrywki oferuje ponad 50 różnych atrakcji nie tylko dzieciom, ale też starszym fanom twórczości Walta Disneya. Co roku około 10 milionów turystów eksploruje gry i zabawy z udziałem Myszki Miki, Króla Lwa czy Mulan. W sąsiedztwie znajdują się także 2 inne parki rozrywki oraz można skorzystać z noclegu w jednym z 7 hoteli na ich terenie, które razem składają się na obszar 1/5 powierzchni Paryża!

Jak można poruszać się po mieście, by zobaczyć jak najwięcej? Paryż oferuje bilet za 1,90 euro, który pozwala na podróż przez 90 minut wszystkimi środkami komunikacji miejskiej, ale wolno przesiadać się tylko z metra do metra, z tramwaju na tramwaj, z autobusu do autobusu itd. Za 15 euro można nabyć taki zestaw 10 biletów.

Warto zastanowić się nad kartą Paris Visite Paris, której ceny są od 11,65 do 37,25 euro, w zależności od długości jej ważności — od 1 do 5 dni. Karta ta oferuje również zniżki na wycieczki i wstępy do muzeów.

Ciekawą alternatywą jest także zwiedzanie Paryża rowerem. Miasto zainwestowała w stojaki z rowerami, które można wynająć na godziny.

Rezerwuj transfer z lotniska do centrum TUTAJ

CZYTAJ TAKŻE: